Porady

Po czym poznać, że ubrania dla dzieci są dobrej jakości?

bluza dziewczęca
Od dynamicznie zmieniającego się rynku mody zależy to, jakie ubrania trafiają na sklepowe wieszaki. Tyczy się to nie tylko odzieży dla dorosłych, ale także dla dzieci. Chcemy, aby ciuszki naszych pociech były nie tylko ładne, lecz przede wszystkim trwałe oraz wygodne. Jak więc poznać, że kupowane ubranka dla dzieci są dobrej jakości? Czym kierować się podczas zakupów? Poznaj kilka praktycznych wskazówek.

 

bluza dziewczęca

1. Sprawdź skład materiału ubrania dziecięcego

Każde wyprodukowane oraz dopuszczone do sprzedaży ubranie (zgodnie z polskim prawem) musi być odpowiednio oznakowane. Producent powinien oznakować odzież metką, na której wyszczególniony został dokładny skład materiału, z jakiego ją wyprodukowano. Dotyczy to zarówno kurtki, bluzy, jak i bielizny. Warto wybierać ciuszki, które w swoim składzie mają w większości naturalne włókna, takie jak bawełna, len czy wełna. Oczywiście nie należy zupełnie wystrzegać się sztucznych domieszek, ponieważ niektóre z nich (jak np. elastan) odpowiadają za wzmocnienie i trwałość materiału.

2. Zwróć uwagę na zalecenia producenta 

O jakości ubrań dziecięcych mogą świadczyć zalecenia producenta dotyczące ich prania bądź przechowywania. Jeżeli na metce widnieje informacja, że odzież można prać w wysokich temperaturach oraz prasować, to oznacza, że materiał został przetestowany i takie traktowanie go nie zniszczy. Natomiast gdy zaleca się pranie ubrania tylko w niskich temperaturach, to jest to sygnał świadczący o jego słabej jakości.

3. Dotknij materiału, jeżeli możesz 

Jeżeli robisz zakupy w sklepie stacjonarnym, możesz sprawdzić jakość materiału dotykając go. Wystarczy przesunąć go pomiędzy palcami i lekko ugnieść. Ubrania wysokiego gatunku są w dotyku przyjemne i gładkie. Można również obejrzeć materiał pod światło. Im większa gęstość splotu, tym bardziej trwała tkanina.

 

4. Rozciągnij tkaninę

Weź do rąk ubranko i rozciągnij jego materiał. Jeżeli wróci on do stanu pierwotnego, nie powinien się wypychać np. na kolanach podczas noszenia. Natomiast jeśli materiał zostanie rozciągnięty, lepiej odpuścić sobie zakupy.

Ubrania marki Bejbistory

Nasze produkty charakteryzują się unikatowym designem i wyjątkowymi wzorami. Wszystkie ubrania dziecięce są szyte w Polsce oraz posiadają certyfikat OEKO-TEXT. Ciuszki tworzone są tylko z wysokiej jakości materiałów, takich jak bawełna z domieszką elastanu.  Nie straszne im częste prania, dzięki świetnej trwałości tkanin. Masz gwarancję, że Twoja pociecha będzie się nosić modnie i… wygodnie.

Dodaj komentarz