Porady

Jak ubrać dziecko na plażę?

Fala upałów w Polsce trwa w najlepsze, dlatego szukamy chwilę wytchnienia w nadmorskich okolicach lub na plażach miejskich. Aby przebywanie na słońcu było dla naszej pociechy bezpieczne i komfortowe, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jak ubrać dziecko na plażę i czego nie może zabraknąć w naszej torbie? Tego dowiesz się z naszego artykułu – zachęcamy do lektury!

Upalny dzień, gdy świeci słońce

Jeżeli wybieramy się na plażę z dzieckiem, należy pamiętać przede wszystkim o nakryciu głowy. Może to być kapelusz dla dziewczynki, czapka z daszkiem czy chusta.

Pamiętajmy, że ubranie dziecka powinno być przewiewne, aby nie doprowadzić do przegrzania. Najlepiej sprawdzą się ubrania uszyte z naturalnych tkanin, takich jak bawełna lub len. Materiały te umożliwiają swobodnie oddychać skórze dziecka.

W godzinach około południowych zalecamy jednak, aby schronić się pod cieniem drzew i unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, a także uzupełniać regularnie płyny.

Ochrona przed morską bryzą 

Nad morzem pogoda zmienia się bardzo dynamiczne. Słoneczny dzień bardzo szybko może zmienić się w wietrzny i chłodny, dlatego trzeba być przygotowanym na taką ewentualność.

Wybierając się na plażę zabierzmy kocyk, którym w razie zmiany pogody będzie można okryć malucha. Wcześniej wspomniana czapka oraz komin zabezpieczą przed chłodem i zapobiegną przewianiu.

A co na niepogodę? 

Gdy podczas urlopu zdarzą nam się dni niepogody lub po prostu będziemy chcieli udać się na wieczorny spacer, to niezbędne będą cieplejsze ubrania dla Twojego dziecka. Co będzie dobrym pomysłem?

  • ciepła bluza, np. nasza kultowa uszatka,

  • kurtka przeciwdeszczowa,

  • wygodne dresy ze ściągaczami lub legginsy.

Niewątpliwie strzałem w dziesiątkę będzie przygotowanie kilku zapasowych zestawów ubrań nie tylko w razie pogorszenia się pogody, ale również na wypadek, gdyby maluch się pobrudził lub zmoczył ubranie.