Porady, Trendy

Ubieramy dziecko do przedszkola – modnie i wygodnie!

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Dzieci w przedszkolu nie siedzą spokojnie w ławkach, lecz przede wszystkim dużo biegają i są zaangażowane w różnego rodzaju aktywności. Z tego powodu ubranie dziecka nie może go uwierać ani krępować ruchów. Trzeba także pamiętać o tym, że aktywna pociecha powinna być ubrana warstwowo, tak aby nie doszło do przegrzania organizmu. Przedstawiamy kilka prostych zasad oraz gotowych propozycji ubranek dla modnego przedszkolaka.

Ubierz dziecko warstwowo

Dobrze jest, aby dziecko miało zawsze w zanadrzu w szatni ciepłą bluzę, nawet latem. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy zrobi się wietrznie lub dziecko zachoruje i dostanie gorączki. Poza tym nawet cienka kurtka może być zbyt ciepła, dlatego lepiej sprawdzi się bluza typu bomberka. Z drugiej strony, bluzę zawsze można zdjąć. Dzięki temu nie ma możliwości, że dziecko się zgrzeje. Świetnym rozwiązaniem będzie też podkoszulek założony pod bluzkę z długim rękawem. Jeżeli włożymy go do spodni, to dziecku będzie ciepło nawet wtedy, gdy luźniejsza bluza podwinie się i odkryje plecy.

Postaw na wygodne ubranie wspierające samodzielność dziecka

Ubranie powinno być dostosowane do wieku oraz samodzielności dziecka. Jeżeli nasz maluch słabo radzi sobie z zapinaniem guzików, to nie ubierajmy go w sweterek z malutkimi guziczkami. Buty ze sznurówkami lepiej zastąpić obuwiem na rzepy, a kokardki, haftki i zamki błyskawiczne zostawić na wyjścia, kiedy rodzic może pomóc dziecku się ubrać. Panie przedszkolanki nie zawsze mają czas, aby pomóc każdemu dziecku z ubraniem się, dlatego lepiej postawić na takie rzeczy, które pociecha założy sobie samodzielnie.

Wybieraj ubranka dziecięce z materiałów wysokiej jakości

Wpływ na wygodę ubrania ma nie tylko jego krój, ale również materiał, z jakiego zostało uszyte. Sztuczne tkaniny powodują, że maluch znacznie szybciej się poci, a to może skutkować swędzeniem czy wysypką na wrażliwej skórze malucha. W Bejbistory szyjemy ubranka tylko z materiałów najwyższej jakości, takich jak bawełna oznaczona certyfikatem OEKO-TEX.

 

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję na jesień 2022

 [/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]