Porady

Co zrobić z niepotrzebnymi ubrankami dla dzieci?

Dzieci bardzo szybko rosną. Wciąż potrzebują coraz to większych ubranek, a przez to stare stroje trafiają szybko w kąt. Zanim się obejrzymy, to szafa pełna jest niepotrzebnych części garderoby. Co zatem zrobić, aby nie zatonąć pod stertą odzieży? Jak nie zmarnować tkanin w dobrym stanie, które jeszcze ktoś mógłby wykorzystać? Jeśli chcesz sprawnie rozwiązać problem, a przy okazji zadbać o środowisko to trafiłeś na właściwy wpis.

Pomysły na pozbycie się zbędnych ubranek dziecięcych

1. Przekazanie ich dzieciom znajomych

Jeśli w naszym otoczeniu znajdują się znajomi z młodszymi niż nasze dzieci, to warto zapytać, czy to właśnie oni nie chcą przejąć po nas kilku niepotrzebnych bluzek, spodni czy sukienek dla swoich pociech. Być może akurat zrobili sezonowe porządki w szałach i mają miejsce na takie podarki.

2. Ofiarowanie Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi

Polski Czerwony Krzyży ustawił wiele kontenerów na odzież we wszystkich województwach Polski. Znajdują się na nich specjalne oznaczenia i numer telefonu oddziału, aby można było łatwo je rozpoznać i sprawdzić, czy kontener rzeczywiście należy do PCK. Do pojemników można wrzucać zbędne ubrania, które następnie są sprzedawane, a dochód przeznaczany na akcje charytatywne.

3. Sprzedanie na stronach platformach handlowych

Kolejnym pomysłem na skuteczne wydanie za małych, dziecięcych ubrań jest założenie konta w serwisie ogłoszeniowym, które umożliwi sprzedanie ich innym ludziom z całej Polski. Napisz krótkie ogłoszenia, dołącz do nich kilka zdjęć, poczekaj aż klienci zakupią towary, wyślij paczki i ciesz się z sukcesu.

4. Oddanie worka ubrań do sklepu z odzieżą używaną

Nie wszystkie sklepy z odzieżą używaną przyjmują towar od klientów indywidualnych, ale część z nich tak. Listy takich ciucholandów możesz łatwo znaleźć w internecie. Być może zarobek nie będzie tak wielki, jak w przypadku poprzedniego sposobu, ale na pewno szybko rozwiążesz problem zalegających worków ubrań.

Czas na nowe ubranka z Bejbistory

Jeśli sprzedałeś już większość nieprzydatnych strojów swojego maleństwa, to zastanów się, czy nie jest to najwyższy czas na kupienie nowych? Kiedy w końcu pozbędziesz się bezużytecznych bomberek, dresów i bluzek to będziesz mieć mnóstwo półek na nowe komplety dziecięce. Jeśli jesteś zainteresowany takim shoppingiem lub szukasz inspiracji modowej przed zakupami, to wejdź na Bejbistory.