Porady

Jak dbać o ubranka dziecięce?

Wybierając ubranka dziecięce należy kierować się tym, aby ich materiał był możliwie jak najbardziej naturalny – najlepiej sprawdzi się bawełna. Dobrej jakości tkanina jest przyjemna w dotyku, dlatego zadba ona o komfort i wygodę maluszka, także pozwoli skórze oddychać. Jak dbać o ubranka dziecięce, by długo wyglądały jak nowe? W naszym artykule dowiesz się, jak prawidłowo prać ubranka, by materiał nie uległ zniszczeniu.

 


Pielęgnacja skóry dziecka to nie tylko kosmetyki 

Dlaczego należy zwracać uwagę na rodzaj materiału, z jakiego zostało uszyte ubranko dla maluszka? Między innymi dlatego, że sztuczne tkaniny nie przepuszczają powietrza i nie odprowadzają wilgoci. W związku z tym malec zaczyna się pocić, co może doprowadzić do wystąpienia różnych reakcji alergicznych.

Ubranka dziecięce z naturalnych materiałów nie niszczą się po jednym praniu. Nie ma mowy o zmianie swojego kształtu czy utracie kolorów. Ubrania np. z bawełny to inwestycja w zdrowie dziecka oraz gwarancja, że element garderoby nie zmieni swojego wyglądu.

Jak prawidłowo prać ubrania dziecięce?

Pranie w zbyt wysokiej temperaturze może zniszczyć ubranie. Dlatego temperaturę należy ustawić, kierując się wskazaniem producenta na metce. Jeżeli element ubioru ma odstające elementy, delikatne koronki czy haftki, warto jest zabezpieczyć ubranie, wkładając go do specjalnego woreczka ochronnego. W ten sposób faktura nie ulegnie zniszczeniu.

Ubranek dziecka nie należy prać razem z ubraniami pozostałych członków rodziny. Brud oraz pot z ubrań dorosłego może wniknąć w tkaninę ubrania dziecka lub je zafarbować.

Dziecko powinno nosić zawsze świeże ubranie, dlatego należy je prać regularnie i nie czekać, aż się całkowicie poplami. Preparat do prania powinien być łagodny dla skóry malca, jak i dla samego materiału i jednocześnie skuteczny. Ekonomicznym rozwiązaniem są specjalne płyny, które sprawdzą się w praniu rzeczy dla całej rodziny. Trzeba jednak pamiętać, aby zaraz po wprowadzeniu nowego preparatu obserwować, czy na skórze dziecka nie pojawi się żadna reakcja alergiczna.

Ubrania należy wypłukać w delikatnym płynie do płukania, by usunąć z materiału pozostałości preparatu do prania. Taka tkanina stanie się miękka i przyjemna w dotyku.

Kiedy ubranka wyschną, warto jest je także wyprasować. Prasowanie żelazkiem działa sterylizująco, zabijając wszelkie drobnoustroje.

Szukasz ubranek dziecięcych z materiałów wysokiej jakości? Sprawdź ofertę Bejbistory

Dodaj komentarz