Porady

Jak ubierać dziecko jesienią?

Jesień to okres wzmożonych przeziębień zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Nie ma się co dziwić, ciągłe deszcze, brak słońca i zmiany temperatury nie sprzyjają zachowaniu prawidłowej odporności, przez co nietrudno o katar, kaszel czy ból gardła. Pomóc w uniknięciu choroby Twojemu dziecku może odpowiednie ubranie dostosowane do tej pory roku. Dowiedz się, jak wybrać dla swojej pociechy najlepsze jesienne stylizacje.

Strój na cebulkę dla dziecka – dlaczego warto?

Pogoda jesienią, szczególnie na jej początku, potrafi być bardzo zmienna. Rozwiązaniem jest zakładanie dziecku kilku warstw, które później – w przypadku potrzeby – można szybko zdjąć, bez konieczności zmiany całego ubioru. Ubierz swoje dziecko w bluzkę, na to nałóż bluzę i jesienną kurtkę, dzięki czemu podczas porannego spaceru do szkoły przy niskiej temperaturze nie będzie mu zimno, a z kolei po południu w trakcie zabawy w parku ściągnięcie ostatniej warstwy zajmie dosłownie sekundę. To nie tylko praktyczne, ale i wygodne rozwiązanie zarówno dla najmłodszych, jak i dla rodziców.

Ciepło i wygodnie

Jak wszyscy wiemy, dzieci mają w sobie niekończące się pokłady energii, dlatego poza komfortem termicznym warto zadbać również o ich wygodę. Dzięki temu ruchy dziecka nie będą skrępowane podczas zabawy, co wpłynie korzystnie na jego rozwój. Ciekawym rozwiązaniem są, chociażby komplety dresowe oversize, które są nie tylko bardzo wygodne, ale i stylowe, dzięki czemu nasi najmłodsi nosić je będą z przyjemnością.

Dziecięce kolory i nadruki

Pamiętajmy również, że dzieci najchętniej noszą ubrania, które po prostu się im podobają. Nie wahaj się zatem, kompletując jesienną garderobę dla swojej pociechy, postawić na pastelowe kolory dopasowane do płci, wieku i gustu swojego dziecka, a także na ciekawe nadruki w misie, postaci z bajek czy ulubionych filmów. Dzięki temu codzienne wybieranie garderoby będzie nie tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością!