Porady

Czapka dla dziecka nie tylko zimą, ale również latem

Załóż czapkę, bo się przeziębisz – każdy z nas słyszał to zdanie niejednokrotnie od swojej mamy. Teraz kiedy sami wychowujemy dzieci, coraz mocniej wierzymy w prawdziwość tych słów. Czapka jest nieodłącznym elementem odzieży wierzchniej, ale ochrona przed zimnem to nie jej jedyna funkcja. Sprawdź, dlaczego tak ważne jest, aby o niej nie zapominać.

Czapka zimowa dla dziecka

Przemarznięte uszy i mroźny wiatr we włosach. To problemy, z którymi mierzymy się wszyscy, kiedy temperatura spada poniżej kilku stopni Celsjusza. Aby tego uniknąć nie tylko u siebie, ale również u swojej pociechy, zadbaj o to, aby twoje dziecko zawsze zimą miało na głowie ciepłą czapkę. Niestety dzieci często wzbraniają się przed tą częścią garderoby. Jak tego uniknąć?

Spraw, aby czapka dla najmłodszych była wyjątkowo wygodna oraz modna. W tym celu warto postawić na naturalne materiały, takie jak najwyższej jakości bawełna. Dzięki temu czapka będzie miła w dotyku, przyjemna do noszenia i nie będzie powodowała uczucia „gryzienia” w głowę. Wybierając produkty wysokiej jakości zyskasz pewność, że czapka idealnie dopasuje się do kształtu głowy dziecka, tym samym będzie dla niego prawie niewyczuwalna, jednocześnie cały czas dbając o jego komfort termiczny.

Czapka latem – czy to konieczne?

O ile perspektywa ochrony głowy przed mrozem przekonuje nawet najmłodszych, o tyle noszenie czapki latem już nie do końca. No bo przecież jest gorąco, więc po co komu nakrycie głowy? Otóż czapki chronią nie tylko przed mrozem, ale również słońcem, szczególnie wtedy, kiedy jest ono w zenicie. Bez niej bardzo łatwo o niebezpieczeństwo w upalne, słoneczne południe podczas zabawy w ogrodzie, na placu zabaw czy na plaży. Pamiętajmy jednak, aby zachować umiar i nie ubierać dziecku czapki w domu. Jednak na dworze, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, jest to konieczne. Czapka powinna być lekka i przewiewna, tak aby nie doprowadzić do przegrzania.